okonale upravené obočie je snom nejednej z nás.

Je jednou z najdôležitejších čŕt našej tváre, dodávajúce jej typický výraz. Niet teda divu, že sme ochotné tráviť množstvo času jeho zdokonaľovaním. Avšak tak, ako sa vydarená úprava dokáže podpísať pod výnimočný vzhľad, je, naopak, nekvalitne upravené obočie značne skľučujúce.

 • Ako teda správne tónovať a tvarovať obočie?

Prezradíme vám aj to, či by ste sa mali zveriť do rúk profesionála, alebo sa nebáť pokúsiť sa o to v pohodlí vášho domova.

 

Výhody farbenia obočia

Cieľom farbenia obočia je dosiahnutie jeho plnšieho tvaru. Definuje sa ním tvar prirodzeného obočia a zároveň zanecháva farebnú škvrnu na pokožke, vypĺňajúcu tenšie miesta v obočí.

 • Medzi nesporné výhody farbenia obočia patrí plnšie vyzerajúce, symetrické obočie, dodávajúce tvári mladší vzhľad.
 • Čím je totiž obočie hustejšie, tým mladším dojmom pôsobíte.
 • Farbením sa zároveň stmavujú svetlé chĺpky na obočí, pričom výsledky v prípade aplikácie kvalitného prípravku vydržia aj po dobu jedného mesiaca.
 • Navyše si pri zafarbenom obočí nemusíte pravidelne vypĺňať prázdne miesta obočia ceruzkou, čím si skrátite čas vašej rannej prípravy.

 

Pripravte sa na farbenie obočia

Skôr než sa pustíte do farbenia obočia alebo si dohodnete termín v salóne, je dôležité vylúčiť akékoľvek možné alergie. Koža v okolí obočia je totiž tenká, a preto môže byť náchylnejšia na podráždenie a infekcie. Okrem toho obsahujú mnohé farby na obočie a mihalnice bežný alergén nazývaný para-fenyléndiamín (PPD), ktorý môže spôsobiť vážne reakcie. Pre vlastný pokoj sa preto odporúča vykonať náplasťový test s farbivom, aby ste sa uistili, že nie ste alergická na žiadnu z obsiahnutých chemikálií.

 • Nemenej dôležité je mať predstavu o želanom odtieni.
 • Pre čo najprirodzenejší vzhľad odporúčame zvoliť si farbu podobnú najtmavšiemu odtieňu vašich vlasov, keďže práve tá dodá obočiu plnosť a prirodzenosť.
 • Ak, naopak, túžite dosiahnuť dramatickejší efekt, zvoľte o jeden až dva odtiene hlbšiu farbu. Vo finále tak síce budete mierne ohromené, najmä ak začínate s veľmi riedkym či svetlým obočím. Výsledný efekt však rozhodne bude stáť za zo!

 

Ako teda na to?

Proces farbenia trvá len asi 15 minút.

 1. V rámci prípravy na samotné farbenie je potrebné vyčistiť oblasť v okolí obočia.
 2. Následne aplikujte farbu a nechajte ju pôsobiť niekoľko minút.
 3. Presný čas bude pritom závisieť od požadovaného výsledku: čím dlhší čas necháte aplikovanú farbu pôsobiť, tým intenzívnejšie, tmavšie obočie dosiahnete a naopak.
 4. Prvých 12 až 24 hodín po farbení by sa obočie malo udržiavať suché. Vyhnúť by ste sa mali aj nadmernému treniu alebo drhnutiu v oblasti očí. V opačnom prípade totiž hrozí skrátenie životnosti cieľového odtieňa. 

Pozor: Stopku majú aj pleťové produkty na báze oleja, ktoré môžu spôsobiť vyblednutie farby.

 

Farby na obočie a riasy RefectoCil

Aby sa z domáceho farbenia obočia stal príjemný relax a výsledný efekt bol na nerozoznanie od ošetrenia profesionálnou kozmetičkou, je výber správnych prípravkov alfou a omegou.

 • Extra šetrný prístup k citlivej oblasti okolo očí zaručia práve výrobky najvyššej kvality značky RefectoCil.
 • Ponúkajú ucelený systém farbenia mihalníc a obočia, s veľkou paletou odtieňov, rýchlym pôsobením a bezpečnou, jednoduchou aplikáciou.
 • V širokej škále produktov si okrem rôznych farieb na obočie a riasy nájdete aj aktivátor garantujúci perfektný farebný výsledok či šetrný odstraňovač farby. Ten rýchlo a účinne vyčistí pleť zasiahnutú farbou pri tónovaní. A aby sa vám pri aplikácii lepšie pracovalo, výrobca myslel i na praktický aplikačný set obsahujúci malú zlatú miska s komfortnou rukoväťou a žliabkom pre bezpečné odloženie aplikačnej tyčinky.
 • Tá je charakteristická vydrážkovanou špirálkou na jednom a inovatívnym hrebienkom na druhom konci.

 

Veríme, že sa nám podarilo zodpovedať vaše otázky týkajúce sa farbenia obočia. Ak sme na niečo zabudli, sledujte náš blog, na ktorom budeme v tejto téme pokračovať a neváhajte sa na nás kedykoľvek obrátiť s vašou otázkou.