Inšpirujte sa nechtovým dizajnom v neónových farbách

Pestré farby s mimoriadne vysokou svietivosťou. Aj takto by sa dali charakterizovať odtiene zaisťujúce skutočne živý, neprehliadnuteľný dizajn nechtov. Práve preto sú dostupné naprieč spektrom všetkých typov lakov. Neónky, ako ich mnohé poznáme, pritom nie sú žiadnou novinkou, keďže si cestu do sveta módy razili už od 80. rokov. Aj napriek tomu ich stále môžeme považovať za horúci trend, vracajúci sa v rôznych variáciách znova a znova. Nie je pritom zriedkavé, že sa v ňom zjavia aj hviezdy na červenom koberci. Čím sú teda neónové farby také výnimočné?

 

História neónu

Pojem neónové farby možno spojiť s klasickými neónovými trubicami. Tieto žiarovky plnené neónom sa používali už v 60. rokoch a ich charakteristickou črtou bolo to, že poskytovali jas s nevídanou svietivosťou. Kým neónové trubice vďaka inertnému plynu svietili červeno-oranžovým svetlom, iné typy žiariviek zas priniesli do domácností okrem klasickej bielej aj mnoho ďalších žiarivých farieb. A tam začala aj púť do iných než len svietiacich sfér každodenného života.

 

Široké využitie v znamení neprehliadnuteľnosti

Mimoriadne jasné pestré neónové farby sa zaraďujú medzi najznámejšie signálne farby, keďže sú prakticky neprehliadnuteľné. Stačí si spomenúť na varovné nápisy či dopravné označenia, ktoré neuniknú žiadnej pozornosti. Využívajú sa však aj v reklame, kde dokážu produkt či ponuku postaviť do toho „správneho svetla“. V nechtovom dizajne zas poskytujú jedinečné odlesky, ktoré predstavujú zmenu oproti bežným farbám a pomocou ktorých možno vytvárať trendy efekty.

 

Popularita, ktorá neustále rastie

Neónové farby sú hviezdami nechtového dizajnu najmä od júna do septembra, teda v čase letných dovoleniek. Vzhľadu dodajú ten správny slnečný, dovolenkový šmrnc. Pôsobia moderne a najmä osviežujúco a sú vhodné pre všetky dĺžky či tvary nechtov. Ak vám v tom nebráni ani vaša profesia, dokonca ani vek vás v ich aplikácii nemusí obmedzovať. V prípade pracovných prekážok zas môžete prejsť na rovnako atraktívny kompromis, a to aplikovať neónový lak ako súčasť vašej pedikúry. Cez deň prsty na nohách „schováte“ v topánke, večer ich následne predvediete v plnej paráde. Prípadne sa môžete pohrať s kombináciou francúzskej manikúry a pečiatkovania v neónových farbách. Fantázii a kombináciám sa medze rozhodne nekladú.

 

Sedem odtieňov neónovej

Skôr než sa inšpirujete paletou neónových odtieňov, je potrebné vedieť, že sa paradoxne pri týchto farbách neraz vyskytuje potreba viacerých aplikácií laku. Môže sa totiž stať, že práve jasné neónové farby nebudú pri prvej aplikácii také sýte a vysoko krycie ako iné odtiene. Odporúčame preto naniesť na necht tri tenké vrstvy pre optimálnu kryciu schopnosť a žiarivosť farby a nechať každú vytvrdnúť samostatne pod UV svetlom namiesto nanášania dvoch hrubých vrstiev.

  • Odtieň neónovo žltej je jedným z najznámejších a najpútavejších variantov neónových farieb. Žiadna farba totiž na nechtoch nežiari tak ako žltá. Táto farba je symbolom leta, slnka a dobrej nálady. Skvele sa hodí k džínsovým outfitom a je štýlovým doplnkom k strieborným či šedým odtieňom, ako aj k hnedej, tmavohnedej, krémovej a béžovej.
  • Neónová oranžová je živá, žiarivá a nápaditá farba, ktorá vyzerá skvele nielen na nechtoch. Jej dokonalými „spoločníkmi“ pre zladený letný outfit sú khaki, šedá či béžová, obzvlášť letne a sviežo sa hodí aj k bielej farbe.
  • Super intenzívna a absolútne pútavá je zase neónová červená farba, ktorá na nechtoch vyzerá viac než vynikajúco. Ponúka zvodný kontrast ku každému outfitu a zaručene pritiahne pozornosť. K tomu módne doplnky v nude tónoch, od šedej cez tmavohnedú až po krémovú a máte garanciu dokonalých prvkov tohto „pikantného“ odtieňa.
  • Neónová ružová dodáva vášmu nechtovému dizajnu mladistvý, moderný a ženský vzhľad. Čo sa týka zladenia so šatníkom, túto farbu možno štýlovo kombinovať s olivovo zelenou alebo tlmenými odtieňmi sivej a hnedej.
  • Neónovo fialová sa v porovnaní s ostatnými odtieňmi pasuje do role „dôstojnej“ verzie neónového nechtového dizajnu. Má špeciálnu hĺbku, ktorá nechtom poskytuje ušľachtilý vzhľad. Opäť sa k nej hodia nude odtiene ako béžová a sivá, ale i svetlá a džínsovo modrá vytvoria príjemne ležérny look, ktorý bude pôsobiť letne a ľahko.
  • V porovnaní s ostatnými odtieňmi pôsobí neónová modrá o poznanie pokojnejšie a vyrovnanejšie ako ostatné farebné odtiene. S neutrálnymi farbami, ako je biela, krémová alebo béžová, ale aj v kombinácii s hnedou je žiarivá modrá doslova dokonalá a pôsobí tak trochu klasicky námorne. Hodia sa k nej outfity v ružovej, fialovej, mätovej alebo pastelovej žltej.
  • Mladistvý, svieži a harmonický je aj efekt nápadnej neónovej zelenej na nechtoch. Tieto nechtové vzory sa dajú skvele skombinovať s letnými outfitmi v odtieňoch fialovej a elegantne vyzerajú aj s obľúbenými nude a bielymi odtieňmi.