5 tipov pre dokonalú letnú pedikúru

Ak ste si s príchodom prvých letných dní práve uvedomili tak trochu zabudnutú starostlivosť o vaše chodidlá či nechty na nohách, je najvyšší čas zamerať sa na ne. Pedikúra je nielen počas sezóny sandálov príjemné pohladenie našich nôh, o ktorých si často ani neuvedomujeme, čo všetko pre nás denne robia. Doprajme im preto patričnú starostlivosť a okrem krásneho vzhľadu sa nám odvďačia i bezbolestnými kilometrami, ktoré denne nachodíme.

 

Zbohom suchá, popraskaná pokožka

Chodenie naboso má popri nespornom množstve benefitov i niekoľko úskalí. Prispieva k suchej, popraskanej pokožke piet, a preto je pedikúra v lete kľúčová. Samozrejme, svoje opodstatnenie má počas celého roka. Avšak najvýraznejší vizuálny dojem zanecháva práve v období oteplenia.

Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť odumretej kože na nohách, je preto jej exfoliácia, teda peeling. Okrem toho, že odstráni a vyhladí zrohovatenú pokožku chodidiel a piet, zrýchli aj proces regenerácie epidermy a pokožku nôh pripraví na prijatie účinných látok z následných prípravkov. A aby bola táto procedúra teda čo najviac prínosná, nezabudnite na pokožku po peelingu aplikovať regeneračnú masku. Pokožku krásne hydratuje, čím zabráni jej opätovnému vysušeniu či prasklinám. Zároveň jej dodá pocit chladu a osvieženia a zanechá pocit „ľahkých nožičiek“.

Vaše nohy však môžete potešiť i každodennou starostlivosťou. Zaviesť si rituál napríklad večer pred spaním a dopriať svojim chodidlám krém na nohy tiež nie je na škodu. Vysoko zvlhčujúci krém na nohy s 5% urei, glycerínu a lanolínu. Účinne regeneruje a vyhladzuje pokožku nôh a vďaka obsahu broskyňového oleja dodá pokožke jemnú, dlhotrvajúcu vôňu.

 

Parafínový zábal – balzam pre vaše nohy

Blahodarné účinky parafínu zrejme netreba špeciálne predstavovať. Má vyhladzujúci a zjemňujúci účinok na pokožku, zlepšuje jej pružnosť a pevnosť a spomaľuje proces starnutia. Zároveň regeneruje kožné tkanivá, zlepšuje stav nechtov, zahrieva a ponúka i relaxačné účinky. Dokonca je schopná i mierne zosvetliť slnkom spôsobené sfarbenie pokožky.

Keď sa povie parafínový zábal, mnohé z nás si vybavia ošetrenie pokožky rúk. Týmto sa však parafínové vymoženosti zďaleka nekončia. Parafínová sada je totiž dostupná aj s vaničkou a ponožkami, vďaka čomu si takúto kúru môžete dopriať i v domácom prostredí. Jej použitie je mimoriadne jednoduché a rovnako účinné ako keby ste navštívili odborný salón.

 

Gél lak, ktorý odolá i letným nástrahám

Klasický lak na nechty je istotne skvelou voľbou pre bežnú pedikúru počas roka. Ak však chcete vašu letnú pedikúru posunúť ešte o level vyššie, siahnite po kvalitnom gél laku. S ním bude vaša pedikúra skvelo vyzerať počas 21 dní. Vy tak nebudete v nevhodnej chvíli vystavená dileme, či sú vaše nohy pripravené ukázať sa svetu v sandáloch.

 

Tá pravá farba na záver

Ak sa nás pýtate, aké sú tohtoročné farby leta pre vaše nechty na nohách, zrejme vás sklameme. Krásne sú všetky, no najkrajšie sú práve tie vášmu srdcu blízke. Každopádne sme postrehli niekoľko pre tohtoročné letné mesiace typických odtieňov, ktorými rozhodne nič nepokazíte. Patria medzi ne ružovébiele odtiene, ktoré nechajú vyniknúť vaše letné opálenie. Rovnako vhodnou farbou sú však i výrazné odtiene, ktoré pôsobia veselo. Dokonca ani v prípade ich extravagancie nič nepokazíte. V lete je totiž dovolené takmer všetko!

 

Zhoda nie je nutná

Ozaj! A čo zhoda laku na nechty na prstoch rúk a nôh? Mali by sa zhodovať? Za nás rozhodne NIE! Kreativite sa medze nekladú, preto nebude najmenším problémom, ak vaša manikúra s pedikúrou nebude totožná. Ba čo viac, ani v rámci prstov jednej ruky či nohy nemusí byť všetko navlas rovnaké. Nebojte sa preto farby a aplikácie kombinovať a užite si zaslúžený relax, ktorý sa odzrkadlí i na vašich nechtoch. Inšpirovať sa môžete aj v bohatej ponuke našich akčných lakov a gél lakov, z ktorých si istotne vyberiete i viac odtieňov pre svoje letné kreácie. Neváhajte a vyberajte, pretože niektoré produkty už nebudeme naskladňovať.