Depilácia - rady a návody

Leto sa blíži a s ním aj nosenie krátkych šiat a šortiek. Každá žena denne rieši dilemu neustáleho holenia, no prečo to nezmeniť?  Konečne už nebudete musieť každý deň riešiť tento problém. Krátke šaty každý deň a ani chĺpok, ktorý by Vás rozčuľoval. My Vám ponúkame úžasné riešenie v podobe našich depilačných voskov.

Depilačný vosk je úžasný zázrak, ktorý si určite zamilujete. Jednoducho po jednej depilácii Vám vydržia krásne hladné nohy alebo ruky až mesiac. Dokonca pri pravidelnej depilácií oslabujete cibuľky chĺpkov a tým sa stávajú chĺpky slabšími a strácajú silu pri raste. Z praktického hľadiska to znamená, že pravidelnou depiláciou Vám bude postupne rásť menej a menej chĺpkov.

 

Mýtus v podobe bolesti

Mnoho žien tvrdí, že depilácia je bolestivá. My Vám prinášame vosky, ktoré sú absolútne bezbolestné. Vosky Italwax sú znamenité tým, že majú kvalitnú konzistenciu, obalia chĺpok a tým pádom samotná depilácia nebolí. Najvhodnejšie vosky na bezbolestnú depiláciu sú vosky, ktoré sa ohrievajú v depilačných prístrojoch. Samotný teplý vosk je omnoho bezbolestnejší, ako studená depilácia voskom, kvôli ktorej sa ženy boja depilovať.

 

Depilácia v domácom prostredí pre začiatočníčky

Pre domáce použitie odporúčame depilačné rolony. Práca s nimi je veľmi jednoduchá a zvládne to každá žena. Do prístroja si nasadíte rolon počkáte 20 min. pokým sa vosk zohreje a môžete depilovať. Pri depilácií musí byť vosk stále teplý. Veľmi dôležitá je príprava pokožky pred depiláciou . Pokožka musí byť dôkladne vyčistená a pripravená na depiláciu. Na to sú určené špeciálne –preddepilačné prípravky, v podobe olejčeka alebo mlieka. Pred samotnou depiláciou nanesiete prípravok na pokožku dôkladne rozotriete a počkáte pokým sa vpije. Následne prechádzate rozohriatym rolonom po mieste, ktoré chcete depilovať. Potom priložíte na vosk depilačný pásik a strhnete. Pásik sa strháva v protismere nanášaného vosku. Po depilácii je nevyhnuté pokožku upokojiť. Pokožka môže byť začervenaná. Je to normálna reakcia, pretože ste vytrhli chĺpok s cibuľkou. Aby ste pokožku upokojili je potrebné naniesť na pokožku po depilačné sérum alebo tonikum. Vmasírujete ho do pokožky a necháte ho vpiť. Toto tonikum veľmi dobre odstraňuje aj pozostatky vosku, ktoré zostali na pokožke po depilácií.

 

Depilačné rolony

Pri depilácií je potrebné si vybrať správny tip rolonu. Ak chcete depilovať väčšiu plochu tela, ako napríklad nohy alebo ruky je vhodné si vybrať rolon so širokou hlavicou.

Depilácia malých partií ako podpazušie, fúziky a intímne partie si vyžaduje rolon s malou hlavicou.

 

Depilácia pre pokročilých alebo žienky ktoré radi skúšajú novinky

Veľmi obľúbená metóda depilácie je depilácia pomocou roztopených zrniečok vosku. Pri danej metóde je potrebný špeciálny ohrievač voskov s plechovkou a termostatom. Do ohrievača sa nasypú zrniečka vosku, ktoré sa postupne topia na tekutú hmotu. Ohrievanie zrniečok trvá  od 20-40 min v závislosti od nasypaného množstva. Ohrievače majú danú teplotu, preto sa nemusíte báť popálenia voskom. Pri zohriati a rozpustení má vosk tekutú – hustú konzistenciu, ktorá sa ľahko nanáša na drevenú špachtľu. Samozrejme veľmi dôležitá je predpríprava pokožky nanesením preddepilačného prípravku na depilované miesto. Následne môžete pristúpiť k depilácií. Vosk naberieme na drevenú špachtľu tak aby nestekal . Chce to len prax. Vhodné je krútiť zo špachtľou z prava do ľava a na špachtle sa pri rýchlom točení  vytvorí z vosku hmota, ktorú následne natiahnete za pomoci špachtle na depilované miesto. Vosk sa nanáša v smere rastu chĺpkov! Pri natieraní je vhodné špachtľou tlačiť na pokožku, aby sa voskom obalil každý chĺpok. Po nanesení vosku chvíľu počkáte asi 5-10 sekúnd a za pomoci špachtle si ťahom hore vytrhnete  z kraju vosku uško asi v 1 cm šírke, za ktoré budete vosk trhať.  Následne po vychladnutí vosku vosk strhnete za pomoci úška, ktoré ste si predpripravili. Pri trhaní nemôže byť vosk veľmi teplý lebo by sa roztrhol, ale ani studený, lebo by sa trhal ťažko.  Takto postupujeme po celej depilovanej ploche.  Po depilácií je nevyhnuté pokožku ukľudniť podepilačným sérom, ktoré upokojí začervenanú pokožku po depilácií a odstráni prípadný lepkavý vosk, ktorý bol nechcene zanechaný pri depilácií.

Zrniečkové vosky Italwax

  •          Zrniečkové vosky od Italwaxu sú znamenité tým, že dokážu odstrániť aj milimetrové chĺpky, čo väčšina voskov nedokáže.  Najideálnejšie na metódu odstraňovania milimetrových chĺpkov sú Italwax ruža, natural, pour homme, azulén, slivka.
  •          V prípade, ak chcete depilovať za pomoci zrniečok veľké plochy, ako celú nohu naraz poprípade mužskú depiláciu, ako napríklad chrbát odporúčame  Italwax pour homme a Italwax kleopatra. Tieto vosky veľmi dobre nanesiete aj na veľkú plochu. Ochladzujú sa pomalšie a preto Vám ponúkajú možnosť rozotierania vosku v ľahkosti aj na veľkú plochu.
  •          Na intímne partie je vhodná biela čokoláda, vďaka svojej konzistencii nelepí  a dokonale vie obaliť chĺpky. V oblasti intímnych partií odporúčame používať matné vosky nie číre. Číre vosky sú bolestivejšie pri aplikácií.

 

Depilácia pomocou cukrovej pasty

Depilácia za pomoci cukrovej pasty je ďalším variantom, ktorý si môžete pri depilácií vybrať. Je rovnako účinná, ako predošle spôsoby depilácie. Cukrovú pastu si zakúpite v plechovke. Pred samotnou depiláciou si musíte plechovku otvoriť a ohriať v depilačnom prístroji. Po zohriati má pasta hustú tekutú konzistenciu.

Pred samotnou depiláciou je potrebné odmastiť pokožku a pripraviť ju na depiláciu a to za pomoci preddepilačného prípravku, ktorý nanesieme na depilované miesto a vmasírujeme ho. Následne môžeme pastu aplikovať. Pastu si naberiete za pomoci prstou. V prstoch si vytvoríte pastovú guličku, ktorú nanesiete na požadované depilované miesto proti smeru rastu chĺpkov. Následne sa pasta strhne v smere rastu chĺpkov. Takto pokračujeme po celej partii, ktorú depilujeme. Po depilácií je potrebné začervenanú pokožku upokojiť podepilačným tonikom, ktoré je nevyhnuté po každej depilácií aby sme pokožku ukľudnili.

 

Depiláciu s našimi voskami si určite obľúbite. Stačí vyskúšať a na holenie už ani nepomyslíte. Veď kto by nechcel mať krásne nôžky bez jediného chĺpku.