Kľúč ku krásnej, zdravej pokožke menom parafínový zábal

Viete si predstaviť kombináciu dokonale upravených nechtov kopírujúcich najnovšie trendy a suchej, popraskanej pokožky rúk? Zrejme nie. Aby príťažlivosť vašich upravených nechtov vynikla, je potrebné, aby aj vaše ruky pôsobili zdravým dojmom. Práve ošetrené nechty a hydratované ruky sú vizitkou vašej starostlivosti, ktorá im zaručí atraktívny vzhľad. A vy budete navyše ťažiť aj zo skvelého pocitu zdravotného prínosu, ktorý doslova prenikne až do vašich kostí.

 

Nenahraditeľná prísada v kozmetickom priemysle

Parafín je druh špeciálneho vosku, ktorý sa používa pri liečebných a kozmetických procedúrach. Okrem toho, že je bohatý na minerálne látky ako železo, horčík či kremík, je aj významným zdrojom vitamínu E. Práve on pomáha bojovať proti starnutiu pokožky. Ak sa na jeho blahodarné vlastnosti pozrieme zo zdravotnej stránky, svojou veľkou tepelnou kapacitou dokáže pokožku nielen prehriať a uvoľniť. Zvyšuje krvný obeh, otvára póry, a tak podporuje cirkuláciu živín v koži. Parafínové zábaly sú jednoducho procedúrou, ktorá kombinuje zdravotné a estetické účinky. Ich aplikácia je preto vhodná v každom ročnom období.

 

Pohodlné ošetrenie v domácom prostredí

Hoci by sa mohlo zdať, že ošetrenie parafínom patrí výhradne do rúk profesionálov, pravdou je, že si jeho benefity môžete dopriať i v pohodlí vášho domova. Budete k tomu však potrebovať niekoľko pomôcok. Základom je parafínová vanička, v ktorej rozpustíte parafín. Ten je potrebné zahriať na teplotu 55 až 65 stupňov Celzia. Zatiaľ čo sa parafín bude roztápať, vy si môžete dopriať peeling rúk spojený s krátkou masážou. Následné ponorenie rúk do parafínového kúpeľa sa môže začať.

Ruky ponárame do zahriateho tekutého parafínu po jednom, najskôr s roztiahnutými prstami. Po vytiahnutí ruky je potrebné počkať na vytvorenie tenkej vrstvy tuhnúceho parafínu a následne vykonať druhý ponor, tentokrát s prstami priloženými k sebe. Postup zopakujte aj na druhej ruke. Vytvorená parafínová vrstva obopínajúca vašu ruku je teraz pripravená ukryť sa do mikroténového vrecúška, na ktoré natiahnete termorukavice. Počas pätnástich minút relaxácie si vychutnajte príjemné teplo a po zvlečení rukavice parafín jednoducho odstráňte.

Hoci celý proces trvá len niekoľko minút, priaznivý efekt často pretrvá aj dva týždne. Samotný výsledok sa pritom dostaví prakticky okamžite a vašu pôvodne suchú, popraskanú pokožku vystrieda krásne jemná, dokonale hydratovaná koža. Bonusom je aj uvoľnenie boľavých kĺbov a svalov na rukách.

 

Bezpečnosť parafínového vosku

Terapiu parafínovým kúpeľom je vo všeobecnosti možné považovať za bezpečnú aj v domácom prostredí. Parafínový vosk je prírodným prvkom, ktorý má nízky bod topenia. To znamená, že pre kontakt s pokožkou nepredstavuje riziko. Aj napriek tomu sa môže stať, že práve pre vás nemusí byť vhodný. Existuje totiž niekoľko prípadov, v ktorých sa aplikácia parafínu neodporúča. Ak máte napríklad problémy s krvným obehom, ste diabetik či vás trápia kožné vyrážky alebo otvorené rany, radšej sa pred použitím parafínového kúpeľa poraďte so svojim lekárom. Zároveň by ste si pred každým ponorením rúk do parafínového kúpeľa mali overiť jeho teplotu, aby sa vám nestalo, že sa ním nechtiac popálite.

 

Parafínovým zábalom prekrvená pokožka rúk i nôh podporuje urýchlenie látkovej výmeny. Pôsobením tepla otvára póry pokožky, takže sa do nej ľahšie vstrebávajú prospešné látky. Pokožka rúk i nôh sa tak dokonale hydratuje a prekrvuje, čím sa stáva hladšou a hebkejšou. Nehovoriac o príjemnom relaxačnom pocite, spojenom s takouto aplikáciou.