Túžite po dlhých nechtoch? Vďaka týmto 5 tipom si ich predĺžite hravo a doslova na počkanie.

Sen o dlhých, krásne tvarovaných, pevných nechtoch zostáva v prípade mnohých žien len snom. Lámavé nechty so sklonom k štiepeniu sú nepríjemnou nočnou morou, ktorá bráni v dopestovaní želanej dĺžky nechtov a marí sny nejednej milovníčke predĺženej manikúry. Dlhé nechty pritom vôbec nemusia byť nesplniteľnou métou. S pomocou moderných materiálov a kvalitnej nechtovej kozmetiky ich môžete dosiahnuť hneď niekoľkými spôsobmi.

 

Tipy na nechty

Základom pre modeláciu akrylových či gélových nechtov, resp. UV gélovnechtové tipy. Ide o umelé nechty, ktorých aplikácia je mimoriadne jednoduchá a najmä rýchla. Vďaka tomu dosiahnete skvelo vyzerajúcu manikúru doslova na počkanie. Jednotlivé tipy stačí pomocou lepidla pripevniť na váš vlastný necht a následne ho zastrihnúť na vami požadovanú dĺžku. Náš tip pre dokonale aplikovaný tip znie: ponechať si aspoň milimeter dlhú rezervu, ktorú pomocou pilníka môžete upraviť do želaného tvaru vo vami zvolenej dĺžke.

Na výber máte niekoľko druhov tipov.

  •        Naturálne tipy charakterizuje ich telová farba, ktorá dokonale splýva s vašimi prirodzenými nechtami. Sú vyrobené z kvalitných plastických hmôt, ktoré sú odolné voči mechanickému poškodeniu. Ich úzky dizajn je určený pre všetky tipy nechtov.
  •        Priesvitné tipy sú veľmi odolné a flexibilné. Sú vyrobené z plastu ABS a ľahko sa skracujú. Odporúčame ich používať napríklad pri aplikácii trblietok, pretože práve vďaka tomuto tipu dosiahnete sklenený efekt. Vhodné sú aj pre určité techniky zdobenia a pri práci s priesvitnými farebnými gélmi.
  •        Francúzske tipy sú skvelým pomocníkom na jednoduché vytvorenie francúzskej manikúry. Ak sa bojíte umelo vyzerajúcich nechtov, budú pre vás tieto mliečne tipy najlepšou voľbou. Sú pružné, odolné a po vymodelovaní sú pri pohľade zdola na nerozoznanie od vlastných nechtov.

Vo všetkých troch variantoch si môžete vybrať z prevedenia so zarážkou a bez nej, pričom k dispozícii sú aj rôzne tvary tipov: od hranatého, cez mandľový tvar, oválny, špicatý až po stiletto.

 

Papierové šablóny na nechty

Pomocou šablón a modelovacieho UV gélu, gél laku, akrylu, akrylového gélu, ale aj polygélu a polyakrylu si takisto jednoducho vytvarujete a až o niekoľko centimetrov predĺžite nechty svojich snov. Odporúčame použiť podkladový lak Iveray Base Coat, ktorý je na takéto predĺženie ideálny. Následne nechajte necht spolu so šablónou vytvrdnúť v UV/LED lampe a po vytiahnutí šablónu opatrne odstráňte. Pilníkom následne dolaďte požadovaný tvar nechtu a zbavte sa prípadných nedokonalostí.

 

Duálne formy

Priesvitné duálne formy sú určené na predlžovanie nechtov bez lepenia tipov a bez použitia šablón. Majú naznačenú dĺžku, vďaka čomu jednoduchšie vymodelujete rovnako dlhé nechty. Sú vhodné najmä na aplikáciu polygélu či polyakrylu, ktorý na nechty nanesiete štetcom namočeným v poly liquide. S pomocou duálnych foriem dosiahnete krásne tvarovaný oblúk v tvare písmena „C“ prakticky ihneď po vytvrdnutí v UV/LED lampe. Pred samotným vložením do lampy však odstráňte prebytočný materiál po bokoch. Nechajte vytvrdnúť v lampe. Formu následne odstráňte a výsledný necht opilujte do požadovaného tvaru. Pri šetrnom odstraňovaní môžete formy použiť dokonca opakovane.

 

Veríme, že ste sa vďaka našim radám dostali o kúsok bližšie k predĺženým nechtom. Ak by ste však stále tápali a potrebovali poradiť, viete, že na nás sa môžete kedykoľvek obrátiť ???? .