Vaše skutočné osobnostné črty odhalia aj vaše nechty

Aké sú vaše nechty? Dlhé štíhle, alebo skôr široké oválne? Preferujete ich štvorcový strih, alebo je vám bližší mandľový tvar? Zrejme by ste nepovedali, koľko toho o vašej osobnosti vypovie tvar vašich nechtov. Poďte s nami preskúmať súvislosť medzi tvarom nechtov a osobnosťou. Dozviete sa fascinujúce psychologické fakty.

 

„Testy osobnosti“ trochu inak

Testy osobnosti, ktoré sú vedecky navrhnuté na preniknutie do hlbín ľudskej duše, sú skvelým nástrojom na zistenie informácií o sebe samom. Nastavia vám zrkadlo o vašich záľubách, preferenciách, i o tom, ako premýšľate. Vďaka týmto odhaleniam bližšie spoznáte úroveň svojej emocionálnej inteligencie aj IQ. Odkrytím emocionálnych a racionálnych myšlienkových pochodov zistíte aj to, ktoré skryté osobnostné črty potláčate možno už od svojho narodenia. „Vlastniť sám seba“ a byť svojím pravým „ja“ je nevyhnutné na to, aby ste sa stali úspešnými a mohli žiť najvyššiu verziu seba samého v práci, priateľstvách, vzťahoch, rodine a na celkovej ceste životom.

Otestovať svoju osobnosť však môžete aj letmým pohľadom na svoje nechty. Pozrite sa na ne a zistite, aké osobnostné črty dominujú jednotlivým tvarom nechtov.

 

#1 Dlhé nechty

Kľúčové osobnostné črty: kreativita, nápaditosť, puntičkárstvo, pokoj, nezávislosť, pragmatickosť, racionalita, jemnosť, sklon k romantickosti

 

Dlhé nechty sú typické pre veľmi kreatívne, no zároveň puntičkárske osobnosti. Ak máte dlhé nechty, máte sklon byť nezávislá a pragmatická. Tým, že je pravá časť vášho mozgu viac rozvinutá ako ľavá, dokážete sa správať racionálne aj v situáciách, ktoré si vyžadujú logické myslenie. Zvyčajne ste mierna, ale niekedy sa stane, že vás niečo natoľko „prevalcuje“, že stratíte chladnú hlavu. Pre nositeľky dlhých nechtov sa preto odporúča pracovať na rozvoji sebakontroly. Vyhnete sa tak prejavom nadmerných emócií v nepriaznivých situáciách.

Ak máte dlhé nechty, zrejme máte tendenciu zameriavať sa na detaily. Čo, samozrejme, nie je zlé. Mohli by ste však mať problém vychádzať s ľuďmi, ktorí sú, naopak, mimoriadne prakticky orientovaní. Pozor by ste si mali dávať na prehnanú dôverčivosť a vieru v šťastné konce. Podlým ľuďom tým otvárate možnosť ublížiť vám. Ste veľmi romantická, šarmantná a disponujete výbornými sociálnymi zručnosťami. Na druhej strane máte rada všetko pod kontrolou. Ste inteligentná, no v očiach iných môžete pôsobiť aj ako egoistka. Milujete luxus a užívate si pozornosť. Pred prijatím akéhokoľvek rozhodnutia zvážite všetky alternatívy. Ak sa do niečoho pustíte alebo vstúpite do vzťahu, cítite zodpovednosť za všetko, čo robíte.

 

#2 Široké nechty

Kľúčové osobnostné črty: priamosť, otvorenosť, zmysel pre zodpovednosť, čestnosť, nadhľad, analytické myslenie

 

Ak máte široké nechty, vaše osobnostné črty prezrádzajú, že ste priama a otvorená. Človek pri vás skrátka vie, na čom je. Chápete, že vaše slová a činy môžu mať vplyv na ostatných. Napriek tomu svoje názory vyslovíte bez „servítky pred ústami“. Vďaka tomu niekedy pôsobíte ako konfliktný typ, hoci vašim zámerom nemusí byť niekomu ublížiť. Mali by ste sa preto zamerať na väčšiu empatiu voči príbehom a myšlienkam iných ľudí.

Ste spoľahlivá a máte zmysel pre zodpovednosť. Máte však problém vychádzať s ľuďmi, ktorí sú príliš emocionálni a v životných otázkach sa riadia srdcom. Problémy riešite hneď, ako vzniknú a netvárite sa, že neexistujú. Keďže ste analytický typ, veľmi dobre odhadujete charakter človeka a mimoriadne dobre sa ovládate aj v tých najkritickejších situáciách. Ste človekom činu a nebojíte sa venovať čas vytváraniu nových vecí aj v prípade neistého výsledku.

 

#3 Okrúhle/oválne nechty

Kľúčové črty osobnosti: dramatickosť, kreativita, pozitívny prístup, otvorenosť, schopnosť rýchlo sa učiť, vyhľadávanie možností zábavy a vzrušenia, vynaliezavosť, pohotovosť

 

Osoba s okrúhlymi či oválnymi nechtami je v skratke povedané šťastný človek. Rýchlo sa učíte a máte výnimočné sociálne zručnosti. Hoci môžete mať odlišný názor než väčšina spoločnosti, máte tendenciu nechať sa unášať prúdom len preto, aby vás ľudia mali radi. Ste obľúbená a uznávaná a radi robíte druhým radosť. Nie je však na škodu občas myslieť i na seba a nebáť sa stáť za svojimi názormi.

Ste zábavná a o vzrušujúce momenty vo vašej prítomnosti rozhodne nie je núdza. Vynájdete sa v každej situácii a flexibilne sa prispôsobíte zmeneným podmienkam. Napriek tomu, že toho veľa znesiete, ste citlivá a kritiku si až príliš beriete k srdcu. Nechýba vám vytrvalosť, preto dokážete ísť za svojim cieľom až kým ho nedosiahnete.

 

#4 nechty v tvare štvorca

Kľúčové osobnostné črty: logické myslenie, vážnosť, odvaha, odhodlanie, cieľavedomosť, nezávislosť, pohotovosť, vynaliezavosť

 

Máte nechty v tvare štvorca? Potom ste logicky mysliaca, odvážna žena! No kvôli často až zbytočne vážnemu prístupu k veciam sa môžete javiť ako neflexibilná osoba. Pokiaľ ide o vašu prácu a ciele, ste odhodlaná a veľmi cieľavedomá.

Hoci ste veľmi priateľská a zábavná, túto vašu stránku spoznajú len ľudia, ktorí s vami nadviazali blízky vzťah. V spoločenskom prostredí sa môžete zdať odmeraná a neprístupná. Udržiavate si svoju nezávislosť a nie je neobvyklé, že sa stretávate s veľkým nepochopením. Na druhej strane ste človekom, ktorý stojí pri osobe, na ktorej mu záleží a dá sa na vás spoľahnúť v čase núdze. Ste pohotová, bystrá a vynaliezavá. Nedokážete však tolerovať nespravodlivosť či šikanovanie ľudí v slabom postavení. Zamyslieť by ste sa však mali nad tým, či vaša žiarlivosť a často aj kritický postoj nebránia vášmu osobnostnému rozvoju. Určite sa zdržte agresívneho správania a vyhnite sa prehnanej chamtivosti.

 

#5 Mandľový tvar nechtov

Kľúčové črty osobnosti: spoľahlivosť, čestnosť, nápaditosť, lojálnosť, emocionálny charakter, citlivosť, láskavosť, úprimnosť, jemnosť, romantickosť, idealizmus

 

Ak máte mandľové nechty, máte tendenciu správať sa k ľuďom milo a úprimne. Ste dobre vychovaná a zdvorilá, zároveň však i jemná, romantická duša. Radi pomáhate druhým a dokážete nájsť riešenie v každej situácii. Pozor by ste si mali dávať na prehnane idealistické postoje a sentimentalitu. Hoci si myslíte, že si udržíte chladnú hlavu v každej situácii, máte mimoriadne nízku mieru tolerancie v situáciách, ktoré nedokážete akceptovať.

Názory a veci, s ktorými nesúhlasíte, vás môžu ľahko uraziť. Mali by ste sa trénovať v tom, ako si udržať odstup od situácií, ktoré vás vyčerpávajú. Medziľudské vzťahy by vás občas mohli veľmi vyčerpávať, pretože sa môžete pretvarovať alebo súhlasiť s mnohým, čo sa vám nepáči alebo čo neakceptujete.