Do skupiny pomocných tekutín zaraďujeme:

  • cleanere
  • acetóny
  • liquidy
  • dezinfekcie a čističe.

Pri našej práci sa často stretávame s otázkou: " Čo je to cleaner? Potrebujem ho? Musím gél lak odstraňovať s acetóm? Nestačí lak z nechtu len olúpať?" Naša odpoveď znie: "Jednoznačne nie!" Pomocné tekutiny svoj prívlastok "pomocné" nezískali len tak náhodou. Plnia svoju dôležitú úlohu pri aplikácii, ale aj pri odstraňovaní manikúry.  

Cleaner na nechty a jeho využitie 

Po úprave nechta (zatlačenie a odstránenie kožičky, prebrúsenia nechta) tento utrieme cleanerom, ktorý nechet odmastní, dezinfikuje a strie drobné nečistoty z nechtovej platničky. Používame na to buničitú vatu,  ktorá nezanecháva drobné chĺpky na nechte, ako vatový tampón. Následne môžeme pokračovať aplikáciou primeru. 

Cleaner sa používa aj na utretie výpotku počas a po nanesení gél laku, alebo gélu. Výpotok je tenká, lepiaca vrstva vytvorená po vytvrdnutí hybridného laku alebo gélu . Nikdy výpotok neutierajte acetónom alebo odlakovačom! Lak by to síce veľmi nepoškodilo, ale nechet by zostal matný, s nepeknými fľakmi a škvrnami. 

Cleaner je nevyhnutnou súčasťou pri aplikácii akrygélu. Pri modelovaní  nechtov akrygélom je dôležité námačať štetec počas celej modelácie do cleaneru, ktorý zabezpečí, že sa akrygél na štetec a do jeho štetín nelepí a nevtláča. 

V našej ponuke nájdete cleanere v rôznych baleniach (objemoch),  rôznych značiek, vôní, ale aj záverečný olejový cleaner, ktorý nechet zanechá krásne lesklý. Veľmi praktický je aj dávkovač tekutín, vďaka, ktorému si vždy nadávkujete správne množstvo tekutiny. 

   

Odstraňovacie tekutiny 

Do tejto skupiny pomocných tekutín zaraďujeme hlavne acetóny a odlakovače.

     Acetón slúži na šetrné a dôkladné odstránenie gél laku z nechtov. Nechet pred odstraňovaním prebrúsime pilníkom alebo brúsnym blokom, aby sme odstránili vrchnú, lesklú  vrstvu gél laku. Následne použijeme odstraňovacie fólie, ktoré majú na sebe nalepený tampón. Na ten nalejeme acetón a priložíme na prebrúsený nechet  a poriadne zabalíme. Necháme pôsobiť cca 10-15 min. Lak na nechtoch popraská a my ho môžeme jednoducho pomocou pushera alebo pomarančového drievka z nechta stiahnuť. Pokiaľ na nechtoch ostane vrstva laku (nerovnomerne nanesený lak, alebo hrubá vrstva laku), nikdy ju z nechta nasilu netrhajte, ale opakujte odstraňovanie acetónom! V prípade, že nemáte odstraňovacie fólie, viete ich nahradiť kuchynským alobalom a vatovým, odličovacím tampónom.

     Odlakovač je účinným a šetrným prostriedkom odstraňovania laku z prírodných nechtov. Veľkou výhodou je, že väčšina odlakovačov je už bezacetónová a teda oveľa šetrnejšia, a množstvo z nich je obohatených o vitamíny a výživné látky. Odlakovanie nechtov môžeme vykonávať pomocou buničiny alebo vatového tampónu. Stačí len naniesť odlakovač a priložiť na pár sekúnd na nechet.  Lak sa okamžite rozpustí. Pri tmavších farbách laku, odporúčame priveľmi odlakovačom po nechte a kožičke nešúchať, aby zbytky rozpusteného laku, kožičku okolo nechtov nezafarbili. 

     Tak ako cleanere, aj acetóny a odlakovače vám ponúkame v rôznych baleniach a s rôznymi vôňami (jahoda, kivi, pomaranč, ruža a pod.). 

  

Akryl liquid

Liquid je nevyhnutnou súčasťou akrylovej metódy. Mieša sa s akrylovým práškom a pomocou štetca sa nanáša priamo na nechet, tip, či šablónu. Práca s akrylom musí byť rýchla nakoľko akryl schne na vzduchu a nevytvrdzuje sa v lampe. Máme však v ponuke aj pomalyschnúci liquid, ktorý sa používa najmä pri zdobení, alebo keď sa ešte len učíte akryl nanášať. 

Je dôležité, aby ste s akrylom pracovali v dobre vetranej miestnosti, prípadne aj s rúškom na tvári, pretože liquid svojím zložením veľmi zapácha. Pre toho, komu tento aspekt veľmi prekáža, máme v ponuke aj liquid so zníženým zápachom. 

V našej ponuke nájdete liquidy rôznych objemov, aj liquidy s farebným nádychom. 

Po práci s akrylom nikdy nezabúdajte očistiť štetec od akrylu, ktorý veľmi rýchlo zaschne a stane sa pre vás viac nepoužiteľným. 

 

Dezinfekčné prostriedky

Dezinfekcie delíme podľa spôsobu ich použitia. Sú to hlavne dezinfekcie na nástroje, povrchy,  na ruky, ale ponúkame vám  aj dezinfekcie univerzálne, ktoré sa môžu použiť na všetky povrchy aj pokožku.

Máme v ponuke dezinfekcie rôznych objemov, od najmenších 50ml balení, až po 1000ml. Každé balenie je opatrené praktickým rozprašovačom. Dezinfekciu stačí nastriekať na povrch, ktorý chceme očistiť a nechať pôsobiť. Dĺžka pôsobenia je od 1 až po 15 min. 

Čističe štetcov

Do kategórie pomocných tekutín určite patrí aj čistič štetcov. Je nevyhnutnou súčasťou či už pri modelovaní nechtov akrygélom,  akrylom, ale aj pri gélovej metóde a zdobení nechtov. Štetce je dôležité po práci očistiť, aby zbytky používaných materiálov na štetcoch neuschli, prípadne sa nenalepili do štetín. V takomto prípade sa štetce pre nás stávajú nepoužiteľnými. Čistič štetcov stačí naliať do malej nádobky a štetce do nej ponoriť a používaný materiál nechať rozpustiť. Potom ho len jemne osušíme, aby sme štetiny nevytrhali, alebo nerozstrapkali.