Sedem krokov k zdravým a silným nechtom!

 

 

     Ruky a nechty sú našou vizitkou – je to jedna z prvých vecí, ktorej venujú pozornosť noví ľudia, ktorých stretávame, priatelia, kolegovia, potenciálni šéfovia alebo aj potenciálni partneri. Krásne nechty sú predovšetkým silné a zdravé nechty. Ako mať také nechty? Ako sa o ne starať? Tu je sedem krokov k silným a zdravým nechtom!

 

      Krok 1.

      Vaše nechty jedia spolu s vami......základom je zdravá strava.

 

     Naše nechty sú mnohokrát odrazom nášho jedálnička.  Krehké, nevzhľadné nechty sú často signálom nevhodnej stravy, ktorá nemá správne živiny. Ak chcete mať silné a zdravé nechty, uistite sa, že vaša strava obsahuje produkty bohaté na minerály, vitamíny a bielkoviny.

  • Pre zdravé nechty sú dôležité zinok alebo kremík - preto do svojej stravy pridajte orechy, mandle, reďkovky a zeler, aby ste tieto minerály dostali do tela.
  • Na doplnenie najvýhodnejších vitamínov pre nechty je potrebné jesť pestrú zeleninu napr.  brokolicu, mrkvu a paradajky.
  • Ak chcete telu poskytnúť proteíny, ktoré sú prospešné pre nechty, uistite sa, že máte vo svojej strave mlieko a mäso.
  • Dobrá strava je veľmi silným spojencom v boji za zdravé a krásne nechty.

 

 

    Krok 2.

    Doprajte svojim nechtom primeranú hydratáciu.

 

     Nechty, najmä tie pravidelne lakované, ktoré sú často ničené odstraňovačmi, je potrebné zvlhčiť. V tomto prípade môžu byť užitočné rôzne oleje. Na nechty sa odporúča najmä marhuľový, mandľový alebo kokosový olej. Pomocou vatového tampónu namočeného vo vybranom oleji ho môžete aplikovať na nechty, aby im dodali zdravie a krásny vzhľad. Lepšie sú však olejčeky so štetčekom alebo kvapátkom, ktoré značne uľahčujú aplikáciu. Taktiež je dobré zvlhčiť celé vaše ruky - krém na ruky by mal byť vašim stálym spoločníkom a mali by ste ho použiť viackrát za deň.

Krok 3.

     Nechty v ochrannom brnení -  primeraná ochrana


    Tak, ako všetko krásne a krehké musí byť chránené, aj vaše nechty potrebujú neustálu ochranu. Postarajte sa o správnu ochranu nechtov pred negatívnymi účinkami čistiacich prostriedkov, nečistôt alebo príliš veľkého množstva vody. Používajte rukavice pri upratovaní, v záhrade alebo pri umývaní riadu.

 

     Krok 4.

     NÁVRAT K PRÍRODE

 

Ak chcete mať zdravé nechty, stojí za to použiť prírodné infúzie prasličky. Praslička je prirodzeným priateľom nechtov - spevňuje, posilňuje, znižuje krehkosť.

V záujme zdravých nechtov je tiež dobré sa spriateliť s cibuľou – zaryte nechty na pár minút do celej cibule, prípadne ich ponorte do nasekanej cibule.  

Prírodným liekom môže byť aj kondicionér vyrobený z olivového oleja a cesnaku - zmes, ktorá zabraňuje štiepaniu a má baktericídny účinok.

  

     Krok 5.

    Bezpečnosť na prvom mieste, t. j. správne vykonaná manikúra

 

     Dobre ošetrené nechty vytvárajú základ pre dobre upravené nechty. Pri rozhodovaní o druhu manikúry musíme zvážiť aj to,  z čoho sa jednotlivé prípravky vyrábajú a aké sú možnosti ich odstránenia. Zdravie nechtov je negatívne ovplyvnené nadmerným brúsením nechtovej doštičky, najmä s nevhodnými nástrojmi alebo použitím nekvalitnej kozmetiky na nechty. Stojí za to postarať sa o bezpečnosť a profesionalitu vykonávanej manikúry - bez ohľadu na to, či sa rozhodneme pre tradičnú alebo hybridnú manikúru.  

   

 

    Krok 6.    

    Odstránenie najhoršieho návyku, t. j. boj proti ohrýzaniu nechtov   


     Jedným z najväčších problémov v oblasti estetiky a zdravia nechtov je ich hryzenie. Ak máte problémy s týmto zložitým a nevzhľadným zvykom, ktorý niektorí považujú za takmer závislosť - určite sa pokúste zastaviť hryzenie. Táto činnosť často pochádza zo stresu a nervozity - skúste sa postarať o viac relaxácie, odpočinku a menej stresových situácií. Nechajte svoje nechty rásť šťastne až do smrti!      

   

 Krok 7.

     Lieky a výživové doplnky

      Niekedy je v záujme zdravých a silných nechtov potrebné využiť vynálezy farmácie. Rôzne typy výživových doplnkov obohatia telo minerálmi, ktoré zlepšia stav vašich nechtov. Zložkami tohto typu prípravkov sú zvyčajne biotín, praslička, extrakt z bambusu alebo žihľavy, zinok, kyselina pantoténová a sírové aminokyseliny. Výrobky s týmito prísadami pomôžu zdravým nechtom rásť a získať silu.