Návod ako si vybrať správny nástavec/frézku na brúsku.

V našom e-shope nájdete širokú ponuku brúsnych nástavcov s rôznymi zrnitosťami a materiálmi. My Vám ponúkame jednoduchý prehľad jednotlivých tipov nástavcov, ktoré sú vhodné do každého tipu brúsok.

  • Brúsne nástavce sa používajú na zbrúsenie celej stavby gélového nechtu, akrylového nechtu ale aj na zbrúsenie gél lakových nechtov a pri základnej suchej manikúre pri odstránení prebytočnej kožičky v okolí nechtov.
  • V prípade ak chcete odstraňovať gélové nechty alebo akrylové nechty odporúčame Vám nástavce s vyššou zrnitosťou. Čím má nástavec vyššiu zrnitosť tým rýchlejšie zbrúsite prebytočný materiál na nechte. Pri zbrusovaní gélu alebo akrylu Vám odporúčame keramické, titánové alebo karbidové nástavce/frézky.

Ak zbrusujete gél lak odporúčame Vám frézky/nástvace s nižšou zrnitosťou, ktoré sú jemnejšie a tým pádom sú postačujúce na zbrúsenie gél laku. Pri frézke s nízkou zrnitosťou nepoškodíte prírodnú platničku nechtu.

Pri manikúre a úprave prírodných nechtov sa používajú špeciálne brúsne nástavce a to diamantové alebo karbidové s nízkym zrnom. Pri základnej suchej manikúre sa odporúčaju guličkové nadstavce a tenké špicaté kužely pomocou ktorých jemne zbrúsite prebytočnú kožičku v okoli nechtu.

Diamantové frézky:

Diamantové frézky sú cenovo dostupné. S diamantovými frézkami upravíte prírodnú platničku nechtu. Jednoducho a rýchlo urobíte suchú manikúru. Pomocou diamantového špicu jednoducho obrúsite ostávajúcu kožičku v okolí nechtu. Diamantové frézky majú jemnú zrnitosť a preto sa neodporúčajú pri zbrusovaní gélových alebo akrylových nechtov. Sú výlučne určené na suchú manikúru – teda na prírodný necht.

 

Karbidové frézky:

Karbidové frézky sa používajú pri zbrusovaní gélových alebo akrylových nechtov. Ich životnosť je nižšia ako životnosť keramických alebo titánových fréziek. Karbidové frézky máme v rôznych tvaroch od kužeľa, valca, guličky. Tvar frézkového kužeľa sa používa pri zbrusovaní celého gélového alebo akrylového nechtu. Podobne na zbrusovanie celého nechtu je vhodný aj tvar valca. Pri brúsení okolo kožičky je vhodná gulička alebo úzky špicatý nástavec.

 

Keramické frézky:

Keramické frézky sú špecifické tým, že pri brúsení nechtov nepália. Nezanechávajú na platničke nechtu výrazný teplý páliaci pocit. Keramické frézky sú veľmi dobrým výberom aj pre začiatočníčky ale aj pre pokročilé nechtárky s množstvom zákazníčiek. Keramické frézky majú vysokú životnosť a nízke opotrebenie materiálu. Nástavec Vám vydrží ostrý aj roky. Potrebné je dávať pozor na možné pády keramického nástavca, pretože po páde sa môže nástavec zlomiť alebo sa môžu zlomiť zúbky nástavca a stane sa nepoužiteľným. Pri zbrusovaní akrylových nechtov alebo gélových nechtov sú vhodné tvary kužeľa, valca, zrezaného valca.

 

 

Farebné prúžky na frézkach označujú rôznu zrnitosť:

Na každom keramickom nástavci* sa nachádza farebný prúžok, ktorý určuje hrúbku teba zrnitosť brúsneho nástavca

*môže byť aj na iných typoch nástavcov.

  •          Žltý prúžok na frézke znamená: veľmi jemnú zrnitosť 300-320
  •          Červený prúžok na frézke znamená: jemnú zrnitosť 220-240
  •          Modrý prúžok na frézke znamená: strednú zrnitosť 180
  •          Zelený prúžok na frézke znamená: hrubšiu ostrejšiu zrnitosť 120-150
  •          Čierny prúžok na frézke znamená: hrubú ostrú zrnitosť 80-100
  •          Ružový prúžok na frézke znamená: extrémne ostrú zrnitosť 80-60

 

Titánové frézky

Titánové frézky  sú najpoužívanejšie v salónoch. Titánové frézky sú cenovo drahšie alebo majú zaručene najvyššiu kvalitu materiálu. Titán je nezničiteľný, a práve preto, si ho volia najmä nechtárky, ktoré majú denno denne zákazníčky s gélovými alebo akrylovými nechtami. Pomocou Titánovej frézky prebytočný materiál veľmi rýchlo a bez námahy brúsite. Stačí jemné prechádzanie nástavca po nechte pri vyšších otáčkach a za pár sekúnd je prebytočný materiál zbrúsený. Pri titánových frézkach určite odporúčame kužeľový nástavec, ktorý je veľmi obľúbený pri zbrusovaní.

 

Frézky na leštenie

Leštiace nástavce sú určené na prírodné nechty, ale rovnako ich využijete pri leštení akrylových nechtov. Leštiace nástavce sú vhodné pri suchej manikúre, kde sa lôžko nenamáča a tým pádom sa za pomoci leštičky krásne leskne. Lesk vyleštenej nechtovej platničky vydrží aj niekoľko týždňov. Leštiace nástavce sa používajú aj pri suchej pedikúre. V prípade ak sa rozhodnete modelovať prírodný necht za pomoci akrylu, akryl stačí za pomoci leštičky vyleštiť a máte jemný prirodzene predĺžený necht. Práca s leštiacimi nástavcami je oveľa rýchlejšia, ako práca s obyčajnou leštičkou, ktorá je omnoho zdĺhavejšia.

 

Skladovanie a čistenie frézok

Pri brúsnych frézkach je veľmi dôležité skladovanie a čistenie. Po použití frézky je potrebné frézku mechanicky očistiť. Frézky sa veľmi dobre čistia čistiacou kefkou z mosadze alebo nylónu. Následne je potrebné frézku vydenzifikovať dezinfekčným roztokom. Obzvlášť veľkú pozornosť si žiadajú keramické nástavce, ktoré je potrebné po použití bezpečne uskladniť najlepšie v špeciálnom púzdre na nástavce, kde minimalizujeme možnosť pádu a poškodenia frézky.

 

 

Výhodné sady frézok

V našom e-shope ponúkame výhodne sady frézok, ktoré sa oplatia pre začiatočníkov, ktorý chcú začať pracovať s brúsnymi frézkami ale aj sady pre nechtárky, ktoré pracujú v salónoch a potrebujú vyššiu kvalitu frézok, ktorá vydrží pri vyššom počte zákazníčok.