Japonská manikúra: starodávny recept na zdravé a žiarivé nechty

Hoci je hitom posledných rokov, táto technika nie je žiadnou horúcou novinkou. Japonská manikúra je známa už viac ako štyri storočia a zakladá sa na intenzívnom trení vhodných materiálov na nechty. Tie po nich následne získajú farbu podobnú ružovej perly. Výsledkom sú zdravé nechty, ktorým nechýba prirodzenosť a atraktívny vzhľad.

 

Čo sa skrýva pod pojmom japonská manikúra?

Starodávna japonská technika, známa pod názvom japonská manikúra, spočíva v tom, že sa do nechtového lôžka hlboko vpravia všetky potrebné živiny. Tie sa následne postarajú o to, aby boli vaše nechty mimoriadne zdravé a žiarili aj bez aplikácie čo i len jedinej vrstvy laku. Zvláštnosťou tohto ošetrenia je, že používa výhradne produkty vyrobené z prírodných materiálov. Ak sa teda povie japonská manikúra, znamená to, že sa nemusíte obávať syntetických chemikálií.

 

Pre koho je vhodná japonská manikúra?

Ak si kladiete otázku, či je japonská manikúra vhodná napríklad pre poškodené nechty, máme pre vás výbornú správu. Tento špecifický typ manikúry sa veľmi odporúča práve na krehké, poškodené nechty so sklonom k lámavosti a štiepeniu. Pomáha im totiž obnoviť ich prirodzený, zdravo vyzerajúci ružový odtieň a navracia im ich prirodzený lesk. Je to vďaka zložkám obsiahnutým v prírodnej paste aplikovanej počas ošetrenia. Tá obsahuje vitamíny A, E, keratín, včelí vosk a kremík z Japonského mora. Priaznivé účinky tohto ošetrenia sú tak viditeľné prakticky okamžite po aplikácii. Vzhľadom na zloženie je japonská manikúra P.Shine vhodná aj pre alergikov a báť sa jej nemusia ani muži, ktorí si čoraz viac dajú záležať na vzhľade svojich nechtov.

 

Japonská manikúra krok za krokom

Tak ako pri každom type manikúry, aj v prípade japonskej manikúry platí istá postupnosť. Skôr než sa do nej vaša manikérka či vy pustíte, nemali by ste vynechať prvotné prečistenie a vytvarovanie nechtov. Nasleduje ošetrenie nechtovej kožtičky, leštenie a vyhladenie nechtovej platničky. Po absolvovaní týchto procedúr prichádza na rad nanesenie špeciálnej pasty z včelieho vosku, ktorá sa vmasíruje do nechtovej platničky. Na záver sa nechtová platnička vyleští mastencom a ak si japonskú manikúru užívate v pohodlí nechtového salóna, vaša manikérka určite rada zakončí proces uvoľňujúcou masážou rúk.

Príjemným benefitom je aj fakt, že japonská manikúra vydrží až dva týždne. Jej trvácnosť, samozrejme, závisí aj od vašej každodennej rutiny a od toho, ako často prichádzajú vaše nechty do kontaktu s čistiacimi prostriedkami.

 

Sada, s ktorou sa premeníte na profesionála

Sada P.Shine bola vytvorená pre zvýšenie komfortu pri ošetrení a umocnenia zážitku z ošetrenia. Obsahuje pastu, púder, jednu zelenú a jednu ružovú jelenicovú leštičku, jelenicovú handričku, špachtličku slúžiacu na nanášanie púdru a pasty na leštičku a nechýbajú ani 3 kusy ružovo-zelených pilníkov. Toto všetko vám pomôže jednoducho udržať vaše nechty nielen vo vysokom lesku.

Hlavnými zložkami produktu P.Shine sú včelí peľ a kremičitá hlinka, ktoré sa nanášajú na nechty špeciálnym leštičom. Na nechte sa následným „zaleštením“ vytvorí ochranná vrstva, ktorá necht vyživuje. Rozdiel je pritom viditeľný hneď po prvej aplikácii, keďže necht získa veľmi vysoký lesk, je spevnený a menej náchylný na lámavosť.

Vďaka tejto sade vznikne na povrchu dorzálnej vrstvy akoby glazúra spĺňajúca tak estetické nároky, ako aj brániaca nežiaducemu odplavovaniu prirodzených lipidov, inými slovami vysušovaniu nechtov. Koreň nechtu má v tomto prípade schopnosť bezproblémovo produkovať kvalitné keratínové bunky, takže celková kondícia týchto tkanív sa priebežne vylepšuje.

 

 

Veríme, že ak ste s japonskou manikúrou až doteraz nemali žiadne skúsenosti, náš článok vás presvedčil, že vaše nechty si zaslúžia ošetrenie stáročiami overenou technikou.