Opýtajte sa nás

Najčastejšie otázky NÁVODY NA NECHTY:

APLIKÁCIA GÉL LAKOVEJ MANIKÚRY

Aplikácia gél lak manikúry (platí pre všetky gél laky)

 1. Úprava nechtov:

Pomocou Pusheru, čo je nástroj na zatlačenie kožičky okolo nechtov, zatlačte kožičku okolo nechta a zľahka upravte povrch nechta pilníkom. Buničinou navlhčenou cleanerom (čistič, odmasťňovač) dôkladne utrite povrch nechta.

 

 

 1. Nanesenie primeru:

Primer je tekutina, ktorú v tenkej vrstve nanášame na nechtovú platničku. Zabezpečí lepšie priľnutie gélu, akrylu alebo gél laku , nechtovú platničku očistí a dezinfikuje. Nenanášajte na nechtovú kožičku, vždy len na nechtovú platničku! Nechajte voľne vyschnúť cca 30 sekúnd.

 

   

 1. Nánášanie základnej vrstvy – podkladovej bázy

Naneste tenkú rovnomernú vrstvu podkladovej bázy (BASE), prípadne bázy a top coatu 2v1 (základná a záverečná vrstva v jednom balení). Pri nanášaní sa vyhnite kožičke v okolí nechta a pokožke. Vložte prsty do lampy a nechajte vytvrdiť podľa toho akú máte lampu. V LED lampe 30 – 60 sekúnd, v UV lampe 2-3 minúty.

         

 1. Nanášanie farebného gél laku

Gél lak pred nanášaním pretrepte a premiešajte. Naneste tenkú rovnomernú vrstvu na povrch nechta tak, aby ste sa vyhli kožičke v okolí nechta. Vložte prsty do lampy a nechajte vytvrdiť podľa typu lampy (viď. Krok 3). Tento postup opakujte 2-3 krát podľa potreby. Pri svetlejších odtieňoch sa nanášajú väčšinou 3 vrstvy, pri tmavších postačia aj dve vrstvy, záleží to však od konkrétneho gél laku, ktorý používate. Pri silne pigmentovaných odtieňoch (biela, čierna a pod.) sa predlžuje doba vytvrdzovania približne o 30-60 sekúnd.

V lampe sa vytvrdzujú najprv 4 prsty a palec sa vytvrdzuje väčšinou samostatne.

 1. Nanášanie záverečnej vrstvy – top coatu

Naneste tenkú vrstvu top coatu (záverečný lesk) alebo bázy +top coatu 2v1 (základná a záverečná vrstva v jednom balení), na nechtovú platničku, pričom sa vyhnite kožičke okolo nechta a vytvrďte v lampe podľa toho akú lampu používate ( krok 3).

Po vytvrdení utrite buničinou navlhčenou cleanerom z nechta výpotok ( lepkavú vrstvu, ktorá vznikla po vytvrdení). Ak používate bezvýpotkový top coat, výpotom sa už neutiera.

       

 1. Záverečné ošetrenie

Kvapnite výživný olejček na kožičku okolo nechta a vmasírujte .

   

Like Loading... 3 people like this.

Rating based on 4 votes:

PODROBNÝ NÁVOD NA PRÍPRAVU GÉLOVÝCH NECHTOV

 1. Podrobný návod na prípravu gelových  nechtov.

  1.      Príprava nechtov:  Ruky si očistite dezinfekčným prostriedkom. Buničinou navlhčenou cleanerom  očistite nechtovú platničku a po použití zahoďte štvorček buničitej vaty , kedže opakované použitie, by znamenalo zanesenie nečistôt na nechty. Vlastné nechty zastrihnite na kratšiu dĺžku (asi na 1 mm) do oblúčika. Kožičku zatlačte opatrne drievkom alebo pusherom, v tom Vám pomôže zmäkčovač nechtovej kožičky.
  2.  
  3.        Nechty zdrsnite pomocou jemného pilníka, alebo špeciálneho bloku . Zdrsnenie, nie je spilovanie nechtu, ale jemné zdrsnenie. Je dôležité, aby boli nechty rovnomerne zdrsnené a nikde sa neleskli. Ak máte nerovný nechet a všade sa nedostanete pilníkom, je lepšie použiť blok. Táto príprava je úplne zásadná, pretože gél na zle pripravené nechty nepriľnie a bude sa odlupovať. Dôkladne odstránime nečistoty z pilovania jemným štetcom. Každý necht dôkladne očistite Cleanerom, ktorý nanášate pomocou buničitej vaty.
  4.   
  5.          Pripravte si tipy  na každý nechet. Tip (z angličtiny špička) je umelý nástavec na nechet, ktorý sa lepí na koniec nechta ako jeho predĺženie. Na každý nechet sadne iná veľkosť tipu, preto si ich vyskúšajte a pripravte vopred. Tipy skúšame nasledovne: priložíme tip na nechet tak, že ho jemne zatlačíme a po okrajoch musí presne kopírovať náš nechet. Najdôležitejšie je tip pevne priložiť, kedže jedine tak zistíme či je vhodný.
  6.    
  7.        Na spodný koniec tipu naneste lepidlo . Potom tip prikladajte pod 45 stupňovým uhlom, aby ste sa vyhli vzduchovým bublinám. Tie by totižto mohli spôsobiť problémy nechtov ako sú rôzne infekcie. Keď bude tip v správnej polohe sedieť na vašom nechte, ľahko ho stlačte a držte po dobu niekoľkých sekúnd, až bude lepidlo pevne držať.
  8.         Tip skrátime pomocou gilotíny  (špeciálne kliešte) na požadovanú dĺžku.
  9.        Starostlivo zbrúste tip tak, aby nebol príliš zreteľný prechod medzi umelým tipom a vlastným nechtom. Vyhnite sa brúseniu vlastného nechtu!! Prach odstránime kefkou alebo štetcom . Následne dezinfikujte Cleanerom.
  10.        Na vlastný nechet natrieme tzv. primer , ktorý slúži na lepšie priľnutie UV gélu k nechtu. . Primer nanášame len na prírodný nechet. Nikdy nie na tip! Počkáte cca 30 sekúnd, resp. kým nechet dôkladne nevyschne. Následne nanesieme prvú podkladovú vrstvu ÚV gélu a necháme v uv lampe vytvrdnúť 120sek. 
  11.        Pokiaľ ste sa rozhodli pre francúzku manikúru, teraz je najvhodnejší čas. Pred nanesením stavebného UV gélu, môžte naniesť trblietky, nálepky, ozdobné papieriky, alobal, farebné UV gély atď. Výhoda, prečo dávať ozdoby pod stavebný UV gél je v tom, že nám aj nálepka vydrží 3- 4 týždne.Naneste malé množstvo bieleho UV gélu  na špičku nechtu a vytvorte si líniu špičky podľa vlastnej fantázie. Opäť dáme do UV lampy  cca na 120sek. alebo do LED lampy na 60s. 
  12.        Teraz prejdeme k aplikácii stavebného gélu: štetcom  si z téglika odoberieme malé množstvo (asi o veľkosti hrášku) UV gélu a nanesieme ho na stred nechtu . Následne gél opatrne a jemne štetcom ťaháme ku koncu nechtového tipu. Snažte sa gél štetcom poťahovať (rolovať) späť na stredový bod. Nakoniec gél roztiahnite po stranách, no v malom množste, aby vám nevznikla hrubá vrstva po bokoch ,či prebytky. Gél nepoklepkávame štetcom, pretože takto vzniknú bublinky. So štetcom pracujeme zľahka, iba na povrchu gélu, nesmieme sa dotýkať nechtu. Dbáme nato, aby sa gél nedostal až k nechtovej kožičke (nanášame ho 1mm od nechtovej kožičky), môže to spôsobiť zatekanie gélu ku kožičke a následne po zatvrdnutí v lampe odlupovanie gélu. Pri tvarovaní nechtov nesmieme zabudnúť na C-oblúk. Nechty s vymodelovaným C- oblúkom sú odolnejšie proti nárazom.
  13.  
  14.     Menšie nezrovnalosti môžte ešte napraviť jemnučkým pohybom špičkou štetca. Následne znova vytvrdíme v lampe, čas závisí podľa toho akú lampu používame. 
  15.     Na záver nanesieme konečný záverečný quick finish alebo top coat.
  16.  

Like Loading... 0 people like this.

Rating based on 0 votes:

NÁVOD NA MODELÁŽ AKRYLOVÝCH NECHTOV

Návod na modeláž akrylových nechtov

 

Pri modeláži akrylom nepoužívame UV lampu, tým sa stáva modeláž akrylových nechtov jednoduchšia a rýchlejšia . Akrylové nechty sú pevnejšie než nechty gélové, ale na pohľad vyzerajú rovnako. Môžu sa použiť ako na tipy, šablóny a tiež iba na prírodné nechty.

1. Ruky si očistite dezinfekčným prostriedkom. Buničinou navlhčenou cleanerom  očistite nechtovú platničku a po použití zahoďte štvorček buničitej vaty, kedže opakované použitie, by znamenalo zanesenie nečistôt na nechty. Kožičku zatlačte opatrne drievkom alebo pusherom, v tom Vám pomôže zmäkčovač nechtovej kožičky.

  

2.Nechty zdrsnite pomocou jemného pilníka, alebo špeciálneho bloku . Zdrsnenie, nie je spilovanie nechtu, ale jemné zdrsnenie. Je dôležité, aby boli nechty rovnomerne zdrsnené a nikde sa neleskli. Ak máte nerovný nechet a všade sa nedostanete pilníkom, je lepšie použiť blok. 

 

3. Teraz si môžete vybrať, akým spôsobom vykonáte modeláciu akrylom. Buď pomocou šablóny alebo použijete tipy. Najlepšie je vyskúšať obe možnosti modelácie a sama si zvoliť, ktorý spôsob vám bude vyhovovať z praktického hľadiska a zručnosti. Ak zvolíte tipy, je dôležité vybrať správny tip - tip musí presne kopírovať váš nechet. Na tip - jeho plôšku naneste lepidlo a priložte kolmo na nechet a pomaly prikladajte na nechtovú platničku. Nalepený tip skrátite gilotínou na požadovanú dĺžku. Prechod tipu s nechtom prebrúste do stratena, celý povrch nechtu musí byť zdrsnený. Pred nanesením akrylu, nesmie na nechte zostať žiadne lesklé miestečko. Ak chcete použiť šablónu, opatrne ju vložte pod váš nechet, zahnite a pod prstom zlepte dokopy, tak aby pevne držala pod nechtom. Následne aplikujte akrylový prášok ako pri tipoch. 

 

4. Naneste Primer popr. Bonder. Primer je tekutina, ktorú v tenkej vrstve nanášame na nechtovú platničku. Zabezpečí lepšie priľnutie akrylu a nechtovú platničku očistí a dezinfikuje. Nenanášajte na nechtovú kožičku, vždy len na nechtovú platničku! Nechajte voľne vyschnúť cca 30 sekúnd.

Nachystáme si Liquid - nalejeme ho do malej nádobky, potom si pripravíme akrylový  prášok a štetec. Štetec namáčame do Liquidu a ihneď do akrylového prášku - špicom štetca, vytvoríme malú guľôčku a nanášame. Ak chcete bielu alebo farebnú špičku naneste biely alebo  farebný akrylový prášok  najskôr na špičku a potom aplikujte akrylový prášok Clear, ktorý nanesiete na celý nechet.

    

5. Akryl sa snažte nanášať rýchlym pohybom, pretože rýchlo zasychá.

6. Je dôležité štetec po nanesení akrylu vždy dôkladne očistiť čističom štetcov, pretože akryl rýchlo tvrdne!

7. Nasleduje posledná časť a to obrúsenie  nechtov do tvaru pilníkom. Potom doleštite leštičkou a naneste priehľadný lak s vysokým leskom.

 

8. Na kožičku je vhodné na záver naniesť olejček.

 

Like Loading... 1 people like this.

Rating based on 0 votes:

NÁVOD NA APLIKÁCIU AKRYGÉLU

Návod na aplikáciu akrygélu

 

 

1. Pomocou Pusheru, čo je nástroj na zatlačenie kožičky okolo nechtov, zatlačte kožičku okolo nechta a zľahka upravte povrch nechta pilníkom. Buničinou navlhčenou cleanerom (čistič, odmasťňovač) dôkladne utrite povrch nechta.

      

2. Nanesenie primeru:

Primer je tekutina, ktorú v tenkej vrstve nanášame na nechtovú platničku. Zabezpečí lepšie priľnutie akrygélu, nechtovú platničku očistí a dezinfikuje. Nenanášajte na nechtovú kožičku, vždy len na nechtovú platničku! Nechajte voľne vyschnúť cca 30 sekúnd.

3. Špachtličkou alebo kovovým pusherom naberte potrebné množstvo akrygélu a vložte na formu - tam gél rovnomerne roztrite a priložte na nechet.

  

4. Okraje popri forme vyčistite štetcom namočenom  v cleaneri, alebo v tekutine Slip Solution.

5. Nechajte vytvrdiť v UV lampe 2 min alebo v LED lampe 1 min.

6. Po vytvrdení opatrne zložte formu a pomocou bloku alebo pilníka upravte  do požadovaného tvaru

7. Nechet môžete ozdobiť, naniesť farebné gély či gél laky.

8. Na záver  pretrite finish gélom.

 

Like Loading... 0 people like this.

Rating based on 0 votes:

NÁVOD NA POUŽITIE TRANSFÉR FÓLIÍ

Návod na zdobenie nechtov  s Art fóliou.

Čo budete potrebovať:

Nail Art fóliu na nechty

Nožnice

Lepidlo na fólie na nechty

Vrchný krycí lak

Pomarančové drievko alebo kopýtko na zatlačenie

Postup:

1. Môžete, ale nemusíte použiť farebný podkladový lak. S rôznofarebnými podkladmi môžete pri väčšine fólií dosiahnuť rôzne výsledky, chce to len trochu experimentovania. (príklad použitia rozličných podkladových lakov a fólie bez podkladového laku)  

   

Ako tip pre začiatočníkov uvádzame postreh našej zákazníčky, že je lepšie použiť fóliu na nalakovanom nechte, lebo takto sa dá ľahšie určiť, či je už lepidlo priehľadné na celej ploche nechta (viac v bode 2.).

2. Naneste tenkú vrstvu lepidla na nechet. Ak ste použili podkladový lak, uistite sa, že je dokonale suchý. Po nanesení sa lepidlo javí ako mliečne, jemne sfarbené do fialova, ako zasychá, stáva sa priehľadným. Počkajte, kým nie je lepidlo priehľadné na celej ploche nechtu!

Tento čas je možné skrátiť napr. použitím UV lampy alebo fénu. Po nanesení lepidla sa už nechtov nedotýkajte!!!

3. Odstrihnite si pásik fólie v potrebnej šírke alebo môžete priložiť fóliu v celku, ako vidíte na obrázku. Fóliu ukladajte lesklou/farebnou stranou navrch tak, aby ste mali jej vzor lícnou stranou navrchu. Pomocou kopýtka alebo pomarančového drievka poriadne pritlačte fóliu na necht. Používajte pri tom pohyby smerom zo stredu ku okrajom nechta.

Tie z nás, ktoré majú nechty zahnutejšie, to môže stáť trošku viac námahy, aby sa fólia dokonale otlačila po celej ploche. Počas tohto procesu môžete fóliu nadvihnúť a skontrolovať, či je prekrytý celý necht, resp. po otlačení vzoru sa fólia sama od nechtu oddeľuje.

4. Výsledok by mal vyzerať podobne ako na obrázku. Aplikácia nie je zložitá, možno na prvýkrát zdĺhavejšia, ako lakovanie, ale chce to len získať trochu zručnosti. Nezabudnite fóliu aspoň raz pretrieť spevňujúcim ochranným lakom. Odporúčame prelakovať necht dvakrát. Životnosť fólie je individuálna, závisí od toho, či ju aplikujete na vlastné, alebo gelové nechty a ako veľmi ich budete zaťažovať napr. umývaním riadu :). Pre jej dlhšie zachovanie môžete priesvitný krycí lak použiť každé 2 dni.

     

5. Fóliu môžete odstrániť klasicky odlakovačom a tampónom. Výhoda je, že sa nerozmazáva po prstoch a tak aj pri použití tmavých farieb a vzorov je odstránenie veľmi jednoduché a rýchle.

TIP:

Nail Art fóliu môžete použiť iba na časť nechtu, napr. na špičku, ako francúzsku manikúru, alebo pomocou lepidla vytvoriť vzor, na ktorý sa fólia otlačí. Rovnako môžete fóliu osviežiť podkladovým lakom.

Pre jej dlhšie zachovanie ju môžete po niekoľkých dňoch opäť pretrieť ochranným lakom.

Fólia Vaše nechty spevňuje a pomáha ich tak chrániť pred poškodením, či zlomením.

Like Loading... 0 people like this.

Rating based on 0 votes:

NÁVOD NA APLIKÁCIU VODONÁLEPIEK

Aplikácia vodonálepky na nechty.

Aplikácia vodonálepky je veľmi jednoduchá. 

 Pohrajte sa s Vašou fantáziou a vytvorte si pomocou našich vodonálepiek originálne nechtíky.

Postup :

Nálepky nalepte na poslednú vrstvu uv gélu podľa potreby. Motív vystrihnite a namočte na pár sekúnd do vody, pinzetou alebo prstom opatrne oddeľte obrázok od podkladového papiera  a priložte  na nechet. Po uschnutí aplikujte záverečný priesvitný gél, akryl, top coat či vrchný lak.

       

Like Loading... 0 people like this.

Rating based on 0 votes:

Naša recenzia z nákupného portálu

AvatarJana J.
25.11.2022
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Super obchod Rýchle doručenie
AvatarDagmar K.
22.11.2022
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rýchle dodanie veľký vyber dobre cdny darček k nákupu
Celkový názor:
Tovar dodaný hneď druhý deň od objednania. Poteší darček k nákupu
AvatarIvana M.
22.11.2022
5.005.005.005.005.00
Výhody:
veľmi dobry obchodík
AvatarMirka P.
18.11.2022
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Rýchle jednanie. Pre mna ponuka tovaru uspokojivá. Určite budem ďalej objednávať.
AvatarZuzana H.
15.11.2022
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Super obchod, dobré ceny
Celkový názor:
Žiadnu nevýhodu som nepostrehla

Výrobcovia / značky

Naša recenzia z nákupného portálu

AvatarJana J.
25.11.2022
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Super obchod Rýchle doručenie
AvatarDagmar K.
22.11.2022
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rýchle dodanie veľký vyber dobre cdny darček k nákupu
Celkový názor:
Tovar dodaný hneď druhý deň od objednania. Poteší darček k nákupu
AvatarIvana M.
22.11.2022
5.005.005.005.005.00
Výhody:
veľmi dobry obchodík
AvatarMirka P.
18.11.2022
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Rýchle jednanie. Pre mna ponuka tovaru uspokojivá. Určite budem ďalej objednávať.
AvatarZuzana H.
15.11.2022
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Super obchod, dobré ceny
Celkový názor:
Žiadnu nevýhodu som nepostrehla